Usuwanie włókniaków, brodawek oraz tzw. żółtych kępek medyczną plazmą azotową IntraJECT

Usuwanie zmian brodawkowatych w naszym salonie , oprócz metody laserowej odbywa się za pomocą jednej z najnowocześniejszych metod – plazmy.

Urządzenie medyczne INTRAJECT wytwarza kontrolowaną i celowaną mikro wiązkę plazmy, dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Plazma ma działanie punktowe i bardzo precyzyjne, nie uszkadza okolicznych tkanek, a także nie wyłącza Cię z codziennych czynności. Plazma powstaje na niewielkim obszarze między igłą urządzenia, a skórą pacjenta. Jej bardzo wysoka temperatura – aż 1500 st. C - sprawia, że skóra w tym miejscu natychmiast kurczy się i odparowuje.

Technologia plazmy azotowej jest czymś niezwykle innowacyjnym, dzięki niej mamy możliwość wykorzystania różnych energii i przy różnych głębokościach. W ten sposób możliwa jest do stosowania zarówno jako sposób na powierzchniowe złuszczanie naskórka, jak i głęboką regenerację i stymulację skóry właściwej.

Jak wygląda zabieg z użyciem medycznej plazmy azotowej IntraJECT?

Każdy zabieg usuwania zmian wirusowych brodawkowatych obowiązkowo poprzedzony jest wywiadem kosmetologicznym. Następnie dezynfekujemy miejsce zabiegowe i ustawiamy odpowiednie parametry plazmy.

W trakcie zabiegu igła nie dotyka skóry. Kosmetolog trzyma urządzenie tak, by igła znajdowała się w niewielkiej odległości od miejsca poddawanego zabiegowi. Wytwarzana plazma działa punktowo. Nie narusza głębszych warstw skóry i nie ma najmniejszego wpływu na znajdujące się w pobliżu tkanki.

Zabiegi z wykorzystaniem plazmy nie wymagają od pacjentów specjalnych przygotowań. Sam zabieg – w zależności od problemu, jaki ma usunąć – trwa od kilku do kilkunastu minut, może być wykonywany także w znieczuleniu miejscowym. Niekiedy okolica zabiegowa może delikatnie opuchnąć, co ustępuje w przeciągu paru godzin.

Wskutek wysokiej temperatury w miejscu oddziaływania plazmy tworzą się małe zbrązowienia które wyłuszczają się– trwa to około tygodnia. Badania naukowe dowodzą, że rezultaty w postaci odnowionej, świeżej i promiennej skóry będą się utrzymywać i pogłębiać przez rok.

WARTO WIEDZIEĆ, że wytworzone ciepło wraz z energią plazmy bardzo intensywnie pobudza fibroblasty do syntezy nowego kolagenu typu 1 i 2 , elastyny, kwasu hialuronowego – następuje bardzo intensywny proces odbudowy i regeneracji skóry.

Wskazania do zabiegów z plazmą:

 • brodawki łojotokowe,
 • brodawki wirusowe, kurzajki,,
 • brodawki występujące pomiędzy rzęsami i na powiece ruchomej,
 • włókniaki miękkie,
 • grudki perliste,
 • kaszaki,
 • kępki żółte.

PAMIĘTAJMY!! że powyższe zmiany skórne są niezłośliwe, które stanowią jedynie defekt kosmetyczny i nie zagrażają naszemu zdrowiu.

WAŻNE!! Plazmą w bardzo bezpieczny i kontrolowany sposób możemy usuwać także brodawki występujące pomiędzy rzęsami i na powiece ruchomej.

W jakich innych przypadkach wykorzystujemy jeszcze energię plazmy IntraJECT:

Technologia plazmowa wykorzystywana jest również do poprawy ogólnej kondycji skóry, przy:

 • blefaroplastyce powiek,
 • liftingu skóry,
 • rozstępach,
 • trądziku,
 • bliznach,
 • przebarwieniach.

Plazma pozwala na osiągnięcie niesamowitych efektów, jakie do tej pory możliwe były dzięki skomplikowanym nieraz operacjom, wiążącym się z dużymi kosztami i długim czasem rekonwalescencji.

Przeciwwskazania:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • nowotwory,
 • karmienie piersią,
 • antybiotyki,
 • karmienie piersią.

WARTO WIEDZIEĆ

Zabiegi usuwania zmian skórnych LASEREM Nd:YAG oraz MEDYCZNĄ PLAZMĄ INTRAJECT dedykowane są zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci, a zatem niezależnie od wieku. Wymienione i omówione metody stosowane w naszym salonie nie pozostawiają blizn i uważane są za jedną z najbezpieczniejszych metod w medycynie estetycznej.

Ciekawostki o brodawkach, włókniakach i innych łagodnych, niechcianych zmianach na naszej skórze:

Pojawiające się na skórze brodawki i włókniaki są wywoływane przez wirus brodawczaka ludzkiego HPV. Na świecie istnieje ponad 100 różnych typów i szczepów brodawek. Nieestetyczne brodawki i włókniaki w obrębie twarzy, szyi czy dekoltu obniżają komfort życia i poczucie naszej atrakcyjności . Mogą również występować w dowolnym miejscu, na powierzchni całego ciała. Te występujące w obrębie pachwin, szyi czy karku, często przyczyniają się do powstawania niechcianych otarć podczas noszenia biżuterii czy bielizny. Ponadto, często są przyczyną unikania bardziej odważnych strojów i ubrań. Brodawki i włókniaki mają wyjątkowo szybką tendencję do rozprzestrzeniania się.

LASER X-LASE I PLAZMA INTRAJECT NIE ZASTĄPIONE!!

Usuwanie brodawek i włókniaków kojarzy się przede wszystkim z chirurgicznym wycięciem tkanki. My wykorzystujemy do tego tylko w pełni bezpieczne i bardzo selektywne metody. Korzystamy zarówno z lasera, jak i nowoczesnej technologii plazmowej. Jeśli masz dodatkowe pytania zapraszamy na bezpłatną konsultację.