Makijaż permanentny - metodą Long Time Liner brwi oraz kresek zagęszczających górną i dolną powiekę

Metoda Long-Time-Liner pozwala na wykonanie bardzo naturalnego, precyzyjnego makijażu permanentnego. Uznana jest na całym świecie za najbezpieczniejszą i najlepszą metodę makijażu trwałego.

WAŻNE!!! Makijaż permanentny to doskonały sposób, aby wyglądać pięknie niezależnie od pory dnia czy nocy. Powinien być subtelny i precyzyjny, tak aby podkreślał naturalne piękno nie tworząc wrażenia sztuczności. Takie efekty można osiągnąć tylko posiadając odpowiednie kwalifikacje, posiadając wysokiej jakości sprzęt oraz barwniki. Nie wszystkie metody makijażu permanentnego, które dostępne są na rynku, pozwalają osiągnąć pożądany efekt. Makijaż nie może być zbyt mocny a pigmentacja zbyt głęboka i ponieważ będzie dawał efekt sztuczności i może wyglądać jak tatuaż.

WAŻNE!!! Makijaż permanentny dobrze wykonany powinien rozjaśniać się o ok. 30%. w przeciągu roku. Bardzo ważne jest aby nie pozostawał w skórze dłużej niż 5 lat ponieważ zmieni kolor w niebiesko-szary odcień i będzie wyglądał bardzo nieestetycznie. Makijaż metodą LONG TIME LINER to makijaż semipermanentny – utrzymuje się w skórze od 1,5- 3 lat. W tym czasie makijaż rozjaśnia się równomiernie przechodząc w ciepły kolor. Przejście koloru w cieplejsze odcienie jest normalnym procesem związanym z utlenianiem koloru. W takim przypadku należy odświeżyć kolor neutralizując ciepłe odcienie. Bardzo ważne jest precyzja, jakość sprzętu który pozwala na delikatne wprowadzenie pigmentu nie szarpiąc i nie pozostawiając blizenek. W Galerii Urody wykonujemy makijaż permanentny metodą LONG TIME LINER brwi, oraz wykonujemy kreski zagęszczające górne i dolne rzęsy.

Makijaż permanentny brwi

Idealny kształt brwi to rzadkość. Często rosną nieregularnie, a w łuku brwiowym często zdarzają się przerwy.W takich przypadkach makijaż permanentny jest niezastąpiony.W makijażu permanentnym brwi stosujemy metodę : cieniowania. Dzięki niej otrzymujemy bardzo naturalny, miękki efekt. Należy jednak pamiętać że makijaż permanentny brwi złuszcza się najszybciej ponieważ jest wykonany najpłycej i najdelikatniej aby nie przypominał tatuażu,Jest wiele czynników mających wpływ na trwałość makijażu. Należy jednak pamiętać że trwałość makijażu jest sprawą bardzo indywidualną, u jednej osoby będzie utrzymywał się dlużej a u innej krócej, ponieważ każdy z nas ma inny organizm.

Przed zabiegiem permanentnym brwi

Zawsze obowiązkowo wykonujemy konsultację. Najlepiej jest nie depilować brwi przez ok 1 miesiąc. Daje nam to możliwość idealnego doboru kształtu pigmentacji do naturalnej linii włosków brwi. Należy też zadbać o skórę w miejscu brwi i dookoła nich.Jeśli jest zbyt sucha , należy ją nawilżyć, na zgrubiałą i matową wykonać peeling i nałożyć maskę lub ampułkę , zbyt tłustą oczyścić. Tak przygotowana skóra lepiej chłonie pigment, i pozwala nam na wykonanie bardzo precyzyjnego rysunku.

Po zabiegu makijażu permanentnego brwi

Bezpośrednio po zabiegu barwa pigmentu jest dość intensywna, nawet w przypadku makijażu bardzo delikatnego.Nie należy się tym martwić, gdyż w ciągu 4-10 dni kolor zblednie do 30%-50 % barwy wyjściowej.Przy obowiązkowej korekcie (3-4 tygogodne od pierwszego zabiegu) efekt zabiegu jest wzmacniany.Można wtedy także delikanie zmienić kolor barwnika.Przez kilka dni po zabiegu brwi należy traktować ze szczególną delikatnością- nie wolno ich moczyć i trzeć.Należy dostosować się do zaleceń linergistki.Nie należy także korzystać z sauny, basenu, słońca.

UWAGA – W przypadku nie przystosowania się do zaleceń mogą pojawić się odbarwienia.

Kreska górna zagęszczająca linię rzęs

Ten rodzaj kreski jest bardzo subtelny i wygląda niezwykle naturalnie. Nikt nie zauważy makijażu permanentnego, ale wszyscy zwrócą uwagę, że masz piękne oczy i gęste rzęsy.

Kreska dolna oka

Kreska dolna oka, dopełnia makijaż i sprawia, że oczy stają się optycznie większe.

Tuż po zabiegu pigmentacyjnym kresek na powiekach

Oczy mogą być lekko opuchnięte, zaczerwienione oraz mogą sprawiać wrażenie zapłakanych. Opuchlizna szybko mija, także szybko można wrócić do codziennych obowiązków. Bezpośrednio po zabiegu barwa kresek jest intensywna, dotyczy to również delikatnego makijażu. W ciągu 3 do 7 dni makijaż wyłuszczy się i kolor zblednie do 50% barwy wyjściowej. Ze względu na wyłuszczenie się naskórka, konieczne jest wykonanie korekty, podczas której makijaż jest wzmacniany i nabiera ostatecznego kształtu.

Pielęgnacja po zabiegu

W momencie uczucia suchości i ściągnięcia, nawilżać żelem z arniki lub świetlika nanosząc film ochronny wokół oczu kilka razy dziennie. Do dwóch tygodni nie należy korzystać z basenu, sauny, solarium oraz ekspozycji na słońce. Skórę poddaną pigmentacji nie wolno myć mydłem! Orientacyjny czas trwania zabiegu około 100 minut.

Czynniki mające wpływ na trwałość makijażu:

 • wiek, u osób młodych makijaż utrzymuje się krócej niż u osób starszych ponieważ wszystkie procesy zachodzące w młodym organizmie zachodzą szybciej
 • przyjmowanie leków
 • układ odpornościowy
 • stosowanie kosmetyków w pielęgnacji domowej oraz zabiegi kosmetyczne
 • rodzaj skóry np. na skórze tłustej makijaż utrzymuje się dłużej niż na suchej
 • ekspozycja na słońce- makijaż jaśnieje

Makijaż który traci swoją barwę i jaśnieje można w każdym momencie odświeżyć możemy wtedy zmienić kolor i kształt brwi.

Przeciwwskazania ogólne:

 • infekcja wirusowa
 • cukrzyca
 • łuszczyca
 • stosowanie preparatu na porost rzęs (na miesiąc przed zabiegiem należy go odstawić)
 • przedłużone lub zagęszczone rzęsy (należy je zdjąć przed zabiegiem)
 • infekcje lub choroby oczu
 • ciąża
 • przyjmowanie leków sterydowych

Pamiętaj, by poinformować linergistkę o innych chorobach i przyjmowanych lekach.