Depilacja medyznym laserem diodowym X-LASE PLUS

Laser X-LASE PLUS to najbardziej zaawansowany technologicznie laser do depilacji laserowej i zarazem jedno z najskuteczniejszych urządzeń do tego typu zabiegów dostępne obecnie na rynku. Laser diodowy firmy Biotec gwarantuje stuprocentowe bezpieczeństwo i najwyższą skuteczność procedur zabiegowych.

O czym warto wiedzieć?

Warto zapamiętać, że nie wszystkie włosy na ciele rosną w tym samym tempie: wyróżnia się trzy fazy wzrostu włosa (anagen, katagen, telogen). Ponieważ wiązka lasera działa jedynie na włos, który znajduje się w fazie anagenu czyli wzrostu - pozostałe są poza zasięgiem. Dlatego należy wykonać określoną ilość zabiegów w zachowanych odstępach czasu by uchwycić wszystkie włosy w aktywnej fazie wzrostu. Najlepiej reagują włosy z duża ilością melaniny, czyli barwnika, który znajduje się w łodydze włosa czyli włosy ciemne z jasną skórą. Metoda ta idealna jest zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

W urządzeniu zastosowano przełomową technologię Motion Speed, która polega na możliwości wykonywania ciągłego ruchu bez przerywania oraz bez obawy przegrzania tkanki skórnej.

Dodatkowo urządzenie posiada szafirową końcówkę, która z systemem chłodzenia kontaktowego pomaga chronić naskórek i utrzymuje niską temperaturę skóry w czasie zabiegu. Dzięki temu rozwiązaniu zabieg jest niezbyt dotkliwy, bezpieczny oraz zapewnia wyjątkowy komfort w trakcie zabiegu.

W jaki sposób laser niszczy cebulkę włosa?

Laser diodowy emituje wiązkę światła o długości fali 810 nm. Wiązka ta jest dobrze i dosyć́ wybiórczo wchłaniana przez barwnik włosa – melaninę. Następnie po wchłonięciu w mieszku włosowym zamieniana jest na energię cieplną która niszczy macierz i cebulkę włosa.

W rezultacie po około 2 tygodniach włosy wypadają wraz z cebulkami. Niszcząc cebulkę włosa niszczymy mieszki włosowe czyli komórki odpowiedzialne za odżywianie włosa, a tym samym uniemożliwiamy jego wzrost.

Aby osiągnąć zadowalający efekt należy wykonać serię zabiegów (ilość potrzebnych zabiegów w przypadku każdego pacjenta jest inna, zależna od rodzaju włosa), średnio co 4 -12 tygodni. Każdy zabieg redukuje ilość włosów i spowalnia ich wzrost.

Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta około 30-40% włosów ciemnych (włosy anagenowe). Po 3 – 6 zabiegach nie odrasta około 80%. Metoda ta idealna jest zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Jak przygotować się do zabiegu?

  • Skóra nie może być sucha, podrażniona. Przed zabiegiem wypij 2 litry wody mineralnej. W dniu zabiegu nie należy używać balsamów ani mleczek do ciała.
  • 1-2 miesięcy przed pierwszym zabiegiem - nie można wyrywać włosów pęsetą, woskiem czy depilatorem ( dozwolone metody depilacji - maszynka, pianka/krem).
  • Około pół roku przed pierwszym zabiegiem należy zakończyć terapię doustną retinoidami , oraz nie stosować w miejscu depilowanej powierzchni kremów lub maści z witaminą A, witaminą C, kwasami owocowymi oraz retinoidami.
  • 3-4 tygodnie przed pierwszym zabiegiem nie należy korzystać z solarium oraz z opalania.
  • 2 tygodnie przed zabiegiem odstawiamy leki uwrażliwiające na światło (fitotoksyczne, fotoalergiczne) w tym przede wszystkim zioła o takim działaniu (dziurawiec, rumianek, nagietek, herbaty ziołowe i odchudzające typu, skrzyp).
  • 2 tygodnie przed nie złuszczamy skóry i nie używamy kosmetyków z kwasami.
  • Dzień przed zabiegiem golimy maszynką miejsce zabiegowe.

Po zabiegu depilacji laserowej

Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie epilowanego obszaru skóry, mogą pojawić się tez strupki .W tym czasie należy traktować skórę delikatnie: nie stosować antyperspirantów w przypadku epilacji pach, stosować zasypkę lub krem Alantan Plus lub Bepanthen.

Nie wolno opalać się i należy bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez 2 tygodnie po zabiegu. W tym okresie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV konieczna jest stosowanie kremów z filtrem ochronnym.

Nie wolno stosować: leków uczulających na słońce, dziurawca, nagietka, kosmetyków i leków złuszczających (min. do 1 tygodnia po zabiegu).

Przeciwwskazania bezwzględne do zabiegów laserowych:

  • ciąża oraz okres laktacji
  • choroby nowotworowe oraz okres 5 lat po wyleczeniu, za zgodą lekarza
  • indywidualna terapia hormonalna (hormony światłouczulające)
  • fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry
  • bielactwo nabyte, łuszczyca, padaczka nieustabilizowana
  • aktywne infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze)
  • tatuaż – nie wykonuje się epilacji na wytatuowanej skórze

Przeciwwskazania bezwzględne do zabiegów laserowych:

  • świeża opalenizna, skóra po stosowaniu samoopalacza, zabiegu air-brush,
  • terapia doustna retinoidami (Izotek),
  • terapia lekami i ziołami światłouwrażliwiającymi,
  • terapia miejscowa kremami z wit. A, C, kwasami owocowymi i lekami złuszczającymi,
  • wcześniejsze niektóre zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne (również botoks i wypełnienie kwasem hialuronowym),
  • depilacja woskiem